Dyno Testi nedir : 

- Otomobiliniz ; dyno testine alınmadan önce yağ kaçağı ,su kaçağı ve aktarma organlarında herhangi bir problem yoksa, gerekli güvenlik önlemi alınarak  teste alınır.

- Aracınızın kaç hp güç ürettiği, ürettiği gücün ne kadarı tekerleklere yansıdığı ve kayıp güç oranının tespit edildiği , otomobilinizin tork değerlerinin hesaplandığı testtir.

- Otomobilinize yapılan Dyno Testi ile aracın performans düşüklüğü hakkında bilgiler elde edilir ve olası sebeblere ulaşılır.

- Dyno Testi ile aracınızda turbo varsa: otomobilinizin turbosunun çalışıp çalışmadığı ve turbonun zamanında çalışıp çalışmadığının kontrol edilir.

- Dyno testi ile aracınızın şanzuman durumu ve vites geçişleri hakkında detaylı bilgi verir.

- Dyno testi aracınıza yol şartlarında motor şanzuman durumu hakkında genel bilgi almanızı sağlar.

- Dyno testi ile aracınızın tekerlek bilyalarının durumuna kadar detaylı bilgi elde edilir.

- Dyno testi ile otomobilinizin enjektör, yakıt sistemi, elektrik aksamı, buji ve ateşleme sistemi hakkında bilgi verir.

- Dyno testi ile otomobilinizde ki duman atma durumu varsa eğzozdan çıkan duman rengine göre motor sistemi ve ateşleme durumu gibi detaylı bilgilere  çok rahat bir şekilde ulaşılır.

- Dyno testi yapılmayan aracın ateşleme sistemi , motor durumu, şanzuman sağlığı, elektrik sistemi, motor teklemesi, aracınızın duman atma durumu vb. sonuçları öğrenilemez.